Ogłoszenia Parafialne - Parafia Św Kazimierza Królewicza w Giżycku

Przejdź do treści

Ogłoszenia Parafialne

IV Niedziela Wielkanocna – Dobrego Pasterza – 25 IV 2021 r.
  
  1. Przeżywamy Niedzielę Dobrego Pasterza – Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Dziś, w najbliższym tygodniu i zawsze modlimy się do Pana żniwa o dobre i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne do służby w Kościele. Ogarniamy modlitwą ludzi młodych z naszej parafii, by wielkodusznie odpowiedzieli na głos powołania, oraz nasze WSD w Ełku, by przygotowywało nowych kapłanów według miary Bożego serca.
   2. Dzisiaj jest także Dzień Modlitw o Urodzaje. Za wstawiennictwem św. Marka Kościół modli się o błogo-o Boże dla pracujących w rolnictwie, błaga o dobre urodzaje a także pamięta o tych, którzy w różnych miejscach kuli ziemskiej cierpią głód. W Polsce statystyczny Polak wyrzuca do śmietnika 230 kg żywności w ciągu roku. Czy to nie skandal! Po cud. rozmnożeniu chleba P. Jezus powiedział: „Zbierzcie pozostałe ułomki, aby nic nie zginęło”. Szanujmy dary Boże, chleb, żywność, wodę!
  3. Dzisiaj i w każdą niedzielę na Mszy św. o 12.00 spotkanie dzieci przygotowujących się do I-ej Komunii św. i rodziców.
  4. Sakrament bierzmowania naszej młodzieży będzie udzielony w tym roku w ostatnią niedzielę października podczas wizytacji biskupiej.
  5. W czwartek jest liturgiczne święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy, dK, Patronki Europy. Tego dnia jest obchodzony Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego w czasie II wojny światowej. Zginęło, zostało zamordowanych ponad 2 tys. księży polskich, z tego połowa w niemieckim obozie konc. w Dachau.
  Tego dnia jest 1. czwartek miesiąca. Po Mszy św. wieczornej adoracja N. Sakr. połączona z Drogą Światła. Zapraszamy.
  6. W sobotę (1V) jest 1. sobota miesiąca, dzień wynagrodzenia Niep. Sercu Matki Bożej, dzień modlitwy w intencji życia i matek w stanie błogosławionym.
 Tego dnia rozpoczyna się piękny, maryjny miesiąc maj. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych, pół godz. przed Mszą św. wieczorną, także przy ozdobionych krzyżach przydrożnych, kapliczkach i w domach rodzinnych. Niech ten piękny miesiąc umocni więź z naszą niebieską Panią i Matką i pociągnie nas do naśladowania Jej cnót. Zapraszamy dorosłych, młodzież i dzieci przygotowujące się do I-ej Komunii św., rocznicowe i pozostałe.
 Tego dnia jest także wsp. św. Józefa Rzemieślnika - dzień modlitw za pracujących i bezrobotnych.
  7. Za tydzień jest 1. niedziela miesiąca. O godz. 10.30 Msza św. w int, Żywego Różańca, po niej nabożeństwo i spotkanie. Zapraszamy do tej wspólnoty.
  8. Jest wyłożona na stolikach za ławkami Martyria kwietniowa do nabycia (3żł).
  9. W tym tygodniu zakończą się prace budowlane, remontowe w Domu Parafialnym.  Powstaje piękna sala agap i przyjęć z zapleczem. Dziękuję gorąco tym wszystkim z Was, którzy złożyliście ofiary w ostatnim tygodniu i wcześniej. Zachęcam, aby wszyscy parafianie mieli swój udział, swój wkład w tę przebudowę. Możemy złożyć ofiarę w zakrystii, kancelarii lub wpłacić na konto naszej parafii:
03 9343 0005 0012 6579 2000 0010
Zamożniejszych naszych parafian prosiłbym serdecznie o zasponsorowanie, ufundowanie wyposażenia: sprzętu do kuchni i mebli do sali agap.
  Rozesłanie: Życzymy drogim parafianom i gościom błogosławionej niedzieli i dobrego nowego tygodnia! Szczęść Boże!
Pożegnaliśmy: śp. Henryk Bujnowski l.85, Bp Wojciech Ziemba l. 80. pierwszy biskup naszej diecezji. Jego pogrzeb będzie we wtorek w Olsztynie. Msza św. (dekanalna) za śp. b-pa Wojciecha w naszym kościele będzie w środę o 12.00. Wieczny...
Wróć do spisu treści